Sıkça Sorulan Sorular

0-6 yaş arasını kapsayan erken çocukluk dönemi çocuğun en hızlı geliştiği dönemdir.Çocukların gelişim özellikleri, bireysel farklılıkları ve yetenekleri göz önüne alan, sağlıklı bir biçimde fiziksel, duygusal, dil, sosyal ve zihinsel yönden gelişimlerini sağlayan, olumlu kişilik temellerinin atıldığı, yaratıcı yönlerinin ortaya çıkarıldığı, çocukların kendilerine güven duymalarının sağlandığı, ebeveyn ve eğitimcilerin etkin olduğu kaliteli bir okul öncesi eğitim programına katılan çocukların diğer çocuklara kıyasla gelecekte okul başarıları daha yüksek, sosyal ve duygusal, sözel, zihinsel ve fiziksel gelişim açısından daha yetkin olduklarını araştırmalar göstermiştir. Okul öncesi eğitimin yararlarını kısaca şu şekilde sayabiliriz: 1-Çocukların zekâ puanlarında yükselme2-Sınıfta kalma ve okul eğitiminden ayrılma oranlarında düşme3-Çocukların beslenme ve sağlık durumunda iyileşme4-Sosyal ve duygusal davranış gelişiminin daha ileri olması5-Daha olumlu ebeveyn-çocuk ilişkisi6-Yetişkinlikte kendine yeten, ekonomik kazanç potansiyeli yüksek bireyler olmak Bu yüzden bu dönemde çocuğun zihinsel ve bedensel olarak yeterli beslenmesi ve etkileşimde bulunabildiği, onun gelişimini destekleyen bir ortamda bulunması gerekmektedir. Erken çocukluk eğitimi insan gelişiminin başlangıç noktasıdır. Okul öncesi eğitim, çocukların ve ülkemiz insanının uzun vadede daha üretken, daha yaratıcı, sorun çözmede daha yetkin olmasını sağlar.

Okul öncesi eğitim veren en genç yaş 2 yıldır. Yani, çocuğunuzun okuldaki ilk gününde  2 yaşında olması gerekir.

 

Okul öncesi sınıfımız 2 öğretmenle en fazla 12 çocuğa sahiptir ve bir sınıfın ekstra desteğe ihtiyaç duyması durumunda üçüncü bir öğretmen de mevcuttur.

 

It’s normal for a child to cry during their initial state at kindergarten of semi-independence. Please remember that it’s a natural, healthy response to the love you’ve given them so far… For transitions and promotions, too, we create a plan that’s tailored to their personality traits.

Çocuğunuzun okula başlamadan önce tuvalet eğitimi alması gerekmez. Tuvaleti kullanmayı öğrenmek yeni bir beceri öğrenmek gibidir, zaman alır. Her çocuk kendi hızını öğrenir. Bazı çocuklar tuvaleti bir hafta içinde kullanmayı öğrenirken, diğerleri için bu süreç çok daha uzun olacaktır. Çocuğunuz tuvaleti kendi zamanında kullanmayı öğrenecektir.

 

We recommend that parents walk their Kindergarteners to the playground for at least the first few days of school. Park on the street or in the lot at St. James Church and walk your child into the kindergarten playground.

Additional information is available on our Arrival and Dismissal Procedures page.

Evet, ebeveynlerimizin, genişletilmiş programımızdaki çocuklar için aperatifler ve öğle yemeği getirmesine gerek yoktur.

 
 

Hayır, ulusal çalışmalar, çift dilli programlardaki çocukların, matematik, okuma ve yazmada başarı testlerinde tek dilli konuşan akranlarıyla aynı veya daha iyi performans gösterdiğini göstermiştir.

Çocuğunuzun öğrenmesini desteklemek için İngilizce konuşmanıza gerek yoktur.  Sınıf haber bültenleri ve haftalık güncellemeler, öğrencilerin okuldaki günlük etkinlikleri hakkında yararlı bilgiler vermektedir.