Hakkımızda

Videoyu oynat

Biz Kimiz?

Bir insan yedisinde ne ise, yetmişinde odur !

 

Atalarımızın söylediği bu söz hala geçerliliğini korumaktadır. Okul öncesi eğitim kurumları bu atasözünün gerçeğe dönüştüğü kuruluşlardır. Mihra Eğitim Kurumları olarak, çocukların gelenek ve göreneklerimize sahip çıkabileceği, eşitlik ilkesi doğrultusunda nitelikli eğitim alarak, yedi yaşına kadar hayata hazırlanmalarını sağlamak misyonu ile hareket ediyoruz.

 

Bu doğrultuda, gelişim hızı farklılıkları olan çocuklarımızı metodolojik bir yapıyla eğitime alıyoruz. Bu eğitimde çocuklarımız sadece eğlenecekler ve farkında olmadan gelişecekler. Akademik alt yapı ve güncel metotlarla çocuklarımızı ilk öğretime en hazır hale getireceğiz.

 

Mihra Eğitim Kurumları olarak, “Çocuklarımız bizlerin geleceğidir” anlayışı ile girdiğimiz bu yolda; aile, bayrak, ülke ve Atatürk sevgisini benimseyen fidanlar yetiştirmek en büyük misyonumuzdur.

“Ağaç yaş iken eğilir” atasözümüze bağlı olarak da; iletişim, dürüstlük, hoşgörü, manevi değerler ve çağdaşlık unsurlarını çocuklarımıza öğretmek için çabalıyoruz.

 

Eğitimlerimizin içeriğinde; sorumluluk, yardımlaşma, paylaşma gibi birçok konu bulunmaktadır. Eğitimlerini tamamlamaları sonucunda da, tüm bu konuları benimsemiş bir şekilde bilinçli çocukları okulumuzdan mezun ediyoruz.

 

Çocuklarımız için düzenlediğimiz aktiviteler; çocukların hayal gücünü geliştirmesini sağlamakla kalmayıp, duygularını en iyi şekilde ifade edebilmeleri üzerine yapılmaktadır.

 

İlköğretime başlamadan önce; paylaşmayı bilen, arkadaşları ile iyi iletişim kuran, sorumluluklarının farkında, paylaşmanın önemini kavramış olmaları da, bizim için en önemli vazifelerdendir.

Çocuklarımıza tüm bunları; ders verir gibi değil, sadece eğlenerek öğretiyoruz. Mihra Eğitim Kurumları olarak; çocuklarımızın konforunu düşünerek, mükemmellik vizyonunu benimsedik ve okulumuzu çocuklarımız için en iyi şekilde hazırladık. Okul yönetimi olarak; eğitim kadromuzu da, çocuklarımıza en iyi eğitimi verebilecek kapasitede olan öğretmenlerden oluşturduk. 

Mihra Anaokulu olarak, “Çocuklarımız bizlerin geleceğidir” anlayışı ile girdiğimiz bu yolda; aile, bayrak, ülke ve Atatürk sevgisini benimseyen fidanlar yetiştirmek en büyük misyonumuzdur.

2023-09-12-13